Melatonin Plus


 

Melatonina jest produkowana w szyszynce w mózgu. Proces syntezy melatoniny zależy od stopnia naświetlenia. Melatonina jest obecna w układzie krążenia i całym ciele przez kilka godzin wykonywania funkcji regulacyjnych. Melatonina jest produkowana w nocy, dlatego nazywana jest "hormonem ciemności".

Wytwarzanie melatoniny pozostaje pod hamującym wpływem światła. Ekspozycja człowieka w porze snu na oświetlenie powoduje znaczne zmniejszenie syntezy i uwalniania melatoniny. Impulsy nerwowe przekazywane są drogą nerwowa rozpoczynającą się w neuronach siatkówki i kończącą w przestrzeniach okołonaczyniowych w pobliżu ciała pinealocytów.

Obecność receptorów melatoniny opisano już u płodów.

Niemowlęta do 12 tygodnia nie mają ściśle określonego rytmu dobowego (ich organizm prawie wcale nie produkuje melatoniny, dziecko śpi kiedy jest najedzone), dopiero około 20 tygodnia pojawia się wyraźny zarys tego cyklu. Wraz ze starzeniem sie organizmu dochodzi do zwapnienia szyszynki, zmniejsza to ilość zsyntezowanej melatoniny (dlatego osoby w wieku 80 i więcej lat maja problemy ze snem, często sypiają w dzień i budzą się wcześnie rano). Istnieje stwierdzenie które mówi że gdy w wieku 25 lat średni poziom melatoniny jest na niskim poziomie to takie osoby wcześnie zaczną mieć problemy ze snem (ok. 45-50 roku życia).

Melatonina pozwala organizmowi przystosować się do zmieniających się pór doby (dzień i noc). Pozwala to łatwiej dostosować się do zmieniających się stref czasowych i klimatycznych.


Melatonin Plus
pomaga wyeliminować bezsenność, zapobiega naruszeniu dziennego biorytmu. Bezsenność i niedosypianie ustępuje pierwszeństwa zdrowemu i głębokiemu snu, co usuwa zmęczenie i drażliwość. Dzięki spokojnemu, głębokiemu snu, w organizmie prawidłowo funkcjonują wszystkie narządy wewnętrzne, możliwe jest odprężenie mięśni, uspokojenie układu nerwowego, mózg ma czas na przetworzenie informacji zdobytych w ciągu dnia. Organy w tym czasie pracują w celu regeneracji i odbudowy, co przynosi odmłodzenie. W rezultacie, ludzie czują się zdrowi i pełni energii.

Melatonin Plus wpływa na aktywność układu trawiennego, reguluje cykl menstruacyjny u kobiet, a także pobudza funkcje seksualne i spowalnia proces starzenia.


Melatonin Plus reguluje:

  • ciśnienie krwi;

  • funkcje przewodu pokarmowego;

  • pracę komórek mózgu, itd.


Składniki:
1 tabletka zawiera 2 mg melatoniny, bioflawonoidy cytrusowe, aloemannan, Ginkgo Biloba, krwawnik, echinacea, shizandra, dzika róża, fosforan wapnia, kwas stearynowy, olej roślinny.

Zastosowanie: 1 / 2 - 2 tabletki na pół godziny przed pójściem spać. Nie należy przyjmować więcej niż 2 tabletki w ciągu 24 godzin! Przyjmować Melatonin Plus tuż przed pójściem spać! Przed przyjmowaniem Melatonin Plus należy skonsultować się ze specjalistą.

Przeciwwskazania: produkt nie zalecany kobietom w ciąży, matkom karmiącym piersią, dzieciom poniżej 16 lat, osobom ze skłonnością do depresji, jak również w chorobach autoimmunologicznych.

 

Alternative flash content

To view this Flash you need Javascript on your browser and updated version of flash player.

Get Adobe Flash player

Jak zamawiać