Coral Magnesium


Coral Magnesium to ważny produkt, gdyż magnez wpływa na bardzo wiele czynności w organizmie.

Działanie składników aktywnych

Magnez to jeden z najbardziej rozprzestrzenionych na Ziemi pierwiastków chemicznych, obecny w organizmach zwierzęcych i roślinnych, na przykład w licznych glonach. W organizmie człowieka najwięcej magnezu zgromadzonego jest w kościach, jedna trzecia część w mięśniach, a pozostała ilość w płynach biologicznych. Wyjątkowo bogate w magnez okazuje się być pożywienie pochodzenia roślinnego: rośliny strączkowe i zboża, szpinak, sałaty i orzechy. Istotnym źródłem magnezu jest również woda – im twardsza, tym większą posiada zawartość magnezu. Dlatego w regionach obfitujących w wodę miękką znacznie częściej występuje niska zawartość magnezu w surowicy krwi (hipomagnezemia).

W medycynie ludowej magnez ceniony jest przede wszystkim jako środek przeciw nadciśnieniu tętniczemu i o działaniu przeciwarytmicznym. Arytmia jest często związana z niedoborem magnezu, a zaburzenia rytmu udaje się ustabilizować dodatkowym przyjmowaniem magnezu.

Magnez pomaga w utrzymaniu równowagi elektrolitowej, w utrzymaniu prawidłowych funkcji psychologicznych czy zdrowych kości i zębów. Pomaga także w prawidłowym funkcjonowaniu mięśni, układu nerwowego oraz w prawidłowej syntezie białka. Magnez przyczynia się również do utrzymania prawidłowego metabolizmu energetycznego. Należy pamiętać także, iż magnez przyczynia się do zmniejszenia uczucia zmęczenia i znużenia.

 
Coral Magnesium stosuje się w profilaktyce:
• zaburzeń rytmu serca;
• nadciśnienia krwi;
• stanów zmęczenia i znużenia.

Suplement diety nie może być stosowany jako substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety. 

Składniki: magnez (taurynat i dwuglicynian), substancje uzupełniające.
 

Alternative flash content

To view this Flash you need Javascript on your browser and updated version of flash player.

Get Adobe Flash player

Jak zamawiać