Coenzyme Q-10


Koenzym Q10 jest substancją witaminopodobną, pełniącą rolę katalizatora w procesie tworzenia wy­sokoenergetycznych związków fosforanowych, m.in. molekuły ATF (adenozintrifosfat) jedynego źródła energii, obecnego we wszystkich żywych komórkach, począwszy od wirusów, kończąc na złożonym organi­zmie człowieka.

Koenzym Q10
jest odpowiedzialny za wytwarzanie 95% całej energii komórkowej.

Koenzym Q10
(ubichinon) wytwarzany jest samo­dzielnie przez organizm człowieka od chwili jego narodzin. Mniej więcej od 30 roku życia jego pro­dukcja wykazuje tendencję spadkową. Dodatkową przyczyną deficytu tego związku może być zachwia­nie procesu syntezy

Koenzymu Q10
, traktowane jako wrodzony lub nabyty defekt organizmu. Dzisiejsza nauka nie jest w stanie wyjaśnić przyczyny obniżenia jego koncentracji w organizmie. Ubichinon podlega syntezie w komórkach wątroby. Wraz z pożywieniem dostarczane jest do 10 mg

Koenzymu Q10
dziennie. Minimalne dzienne zapotrzebowanie organizmu na ten składnik wynosi 30 mg. Dlatego niezbędne jest jego uzupełnienie - poprzez odpowiedni skład posił­ków lub dodatki żywieniowe (przede wszystkim po­chodzenia zwierzęcego) pozwalające na zwiększenie aktywności życiowej w wieku dojrzałym i opóźnienie procesów starzenia.

Koenzym Q10 wykazuje wysoką aktywność jako antyoksydant. Neutralizuje wolne rodniki, wspomagając utrzymanie prawidłowej struktury komórkowej i jed­nolitego charakteru samej komórki. Jego działanie ma wpływ na przebieg procesów metabolicznych i prze­miany materii w organizmie. Zachwianie tych funkcji może stać się przyczyną wielu dolegliwości.

Stosowanie
Koenzymu Q10 jest prze­widziane w wielu programach zwalczania otyłości. Jako ważny element stymulujący produkcję energii w organizmie, wspomaga pracę komórek, i tym sa­mym aktywizuje proces przemiany materii wewnątrz organizmu. Zbędne złogi tłuszczu wykorzystywane są przy tym przez organizm jako źródło substancji od­żywczych dla syntezy AFT.

Działanie ubichinonu nie jest natychmiastowe. Wyniki jego stosowania mogą być dostrzegalne dopiero po 2-4 tygodniach od rozpoczęcia kuracji, tj. od momen­tu osiągnięcia niezbędnego poziomu jego koncentra­cji w organizmie.


Koenzym Q10
jako składnik dodatkowej diety jest łatwoprzyswajalny i szybko następuje jego włączenie się w swoiste dla organizmu procesy metaboliczne.


CoEnzyme Q10
działa wspomagająco przy:

  • astenii i syndromie chronicznego zmęczenia;
  • stanach wycieńczenia emocjonalno- psychicznego lub fizycznego;
  • dolegliwościach jelitowych oraz sercowych ;
  • nieprawidłowej przemianie materii;
  • nadwadze;
  • rehabilitacji po przebytych chorobach.

 

Suplement diety nie może być stosowany jako substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety.

Składniki: koenzym Q10, substancje pomocnicze.

Naturalny środek, zwiększający zasoby energetyczne organizmu.

Koenzym Q10 to substancja witaminopodobna rozpuszczalna w tłuszczach - niezbędny element w procesie tworzenia energii na poziomie każdej żywej komórki. Nazywany cudem młodości przedłuża życie komórek i opóźnia proces biologicznego starzenia się organów. Koenzym Q-10 jest integralną częścią mitochondria komórek i odgrywa ważną rolę w stymulowaniu syntezy ATP – uniwersalnego przenośnika i głównego źródła energii w żywych komórkach.

Koenzym Q-10 wzmacnia inne enzymy, posiada działanie przeciwutleniające. Najwięcej koenzymu Q10 znajduje się w komórkach zużywających dużo energii (najbardziej potrzebują go komórki mięśnia sercowego, mięśni szkieletowych i komórki wątroby). Jego źródłem są również produkty spożywcze pochodzenia zwierzęcego (mięso, wątroba, serce, itp.).

Z wiekiem poziom koenzymu Q-10 w komórkach ludzkiego organizmu obniża się, co prowadzi do rozwoju wielu chorób degeneracyjnych oraz przyspieszenia starzenia.  Przyczyną deficytu koenzymu Q-10 może być naruszenie jego syntezy w wyniku złej przemiany lub wady wrodzonej lub nabytej.

Deficyt koenzymu Q-10 może prowadzić do chorób serca. Serce ma wysoką aktywność metaboliczną i wymaga stałego przepływu energii, dlatego też jest niezwykle wrażliwe na niedobory koenzymu. Ponadto, brak koenzymu Q-10 jest przyczyną chorób tkanek dziąsła. Przyjmowanie koenzymu w formie syntetycznej przyczynia się do wzmocnienia ich rozwoju oraz zapobiega paradontozie.

Dodatkowe przyjmowanie CoEnzyme Q-10 pobudza energię, co z kolei przyczynia się do rewitalizacji komórek, a tym samym znormalizowania przebiegu procesów metabolicznych. Coenzyme Q-10 jest łatwo wchłaniany do komórek. 


CoEnzyme Q-10 promuje:

·       zapobieganie i leczenie chorób układu krążenia, miażdżycy, nadciśnienia tętniczego;

·       zapobieganie paradontozie;

·       spowolnienie starzenia;

·       przyspieszenie metabolizmu;

·       aktywację układu immunologicznego;

·       profilaktykę i leczenie syndromu chronicznego zmęczenia. 

 

Alternative flash content

To view this Flash you need Javascript on your browser and updated version of flash player.

Get Adobe Flash player

Jak zamawiać