GEST ONE
 
 


Krem Gest-One to profilaktyczny środek kosmetycz­ny z naturalnymi fitoestrogenami. Codzienne stoso­wanie kremu pomaga rozwiązać problemy związane ze stanem skóry.

Wyciąg z pochrzynu (inne nazwy: jams, ignam - (Dioscorea L.) to źródło naturalnego fitoestrogenu diosgeniny, naturalnego poprzednika progesteronu. Fitoestrogeny korzystnie wpływają na stan hormonal­ny w okresie przed i poklimakteryjnym.

Wyciąg z pluskwicy (Cimicifuga) przejawia łagodne działanie estrogenopodobne. Estrogenopodobne substancje tej rośliny przyspiesza­ją regenerację komórek skóry poprzez zwiększenie zawartości kolagenu i kwasu hialuronowego.

Wyciąg z aloesu zwyczajnego (Aloe vera L.) i ole­jek jojoba to substancje doskonale nawilżające oraz zmiękczające skórę, które dzięki zawartości wielonienasyconych kwasów tłuszczowych i aminokwasów przyczyniają się do skutecznego utrzymywania wła­ściwej wilgotności skóry. Zawarte w tych roślinach witaminy F i E - skuteczne antyoksydanty - mają właściwości zapobiegające procesom starzenia skóry.

      
Progesteron to jeden z głównych hormonów płciowych. Nazywany hormonem macierzyństwa, ponieważ jest niezbędny do przetrwania zapłodnionego jaja i utrzymaniu płodu w ciągu całej ciąży. Wytwarzany jest w jajnikach i częściowo w nadnerczu. Rozpuszczalny w tłuszczach.
Współcześnie udowodniono, że optymalnym sposobem wprowadzenia progesteronu do organizmu jest droga transdermalna (przez skórę), czyli wykorzystywanie specjalnych kremów. Przy wykorzystaniu nanoklasterów wchłanialność progesteronu przekracza 90%. Rozpuszcza się w tkance łącznej podskórnej tłuszczowej i lekko trafia do krwiobiegu.

Oto kilka przykładów objawów, jakie wynikają z podwyższonego poziomu estrogenów w organizmie:
 • Przyspieszają procesy starzenia,
 • Depresja, słabość, drażliwość,
 • Alergia, autoimmunologiczne choroby,
 • Schorzenia sutków włóknisto-torbielowate, ryzyko raka piersi
 • Bóle głowy, migreny, trudności z koncentracją, pogorszenie pamięci, trudności z zasypianiem,
 • Hipoglikemia, podwyższony poziom cukru we krwi,
 • Zakłócenia pracy gruczołu tarczycy, marznące kończyny,
 • wzrost gruczołów mlecznych,
 • zatrzymanie wody w organizmie,
 • otyłość,
 • rozrost endometrii,
 • ryzyko raka macicy,
 • kamienie w przewodzie żółciowym,
 
        Niedobór progesteronu prowadzi do rozwoju syndromu przedmiesiączkowego, który zaczyna się 3-10 dni przed menstruacją i trwa kilka dni po jej zakończeniu. Objawy PSM to nudności, bóle pleców i piersi, bóle głowy, zwiększenie wagi, obniżenie libido, osłabienie, wahania nastroju, rozdrażnienie, senność z na przemian występującymi przypływami energii, silny pociąg do słodyczy.
 
        W naszych czasach rośnie ilość kobiet, u których brak jajeczkowania zaczyna się przed ukończeniem 40-stki. Bardzo często mogą one jeszcze miesiączkować, ale jajeczkowanie przy tym nie występuje. Jeśli jajeczkowania nie ma to zawartość progesteronu gwałtownie spada i w organizmie zaczyna dominować estrogen.
 

Co więc z tym zrobić?????
 
Negatywne strony menopauzy często związane są właśnie z niedoborem progesteronu. Mnóstwo problemów ze zdrowiem w tym okresie życia kobiety można rozwiązać przy pomocy dobrego i poprawnego odżywiania, oczyszczenia organizmu ze złogów i toksyn (Program Colo-Vada Plus), regularnych ćwiczeń fizycznych i odpowiednio dobranych biologicznie aktywnych dodatków, które regulują równowagę hormonalną, tj. naturalnego progesteronu.
 

Jeden słoik Gest One zawiera 2 uncje (57gr) naturalnego progesteronu. Niezbędna dzienna dawka 20-30mg.
 
Tylko do użytku zewnętrznego!

Sposób użycia: pełna łopatka (ok. 1/8-1/4 łyzeczki) kremu przed snem, równomiernie rozsmarować na delikatnych części ciała (np. szyja, dolna część brzucha, wewnętrzna strona ud). Zaleca się codziennie zmieniać obszar stosowania kremu.

Przed zastosowaniem kremu Gest-One wskazane jest skonsultowanie się z lekarzem lub konsultantem Coral Club.

Jeżeli po zastosowaniu kremu będziesz czuć dyskomfort, należy skonsultować się z lekarzem.

Przeciwwskazania: nie stwierdzono.
 
 

Alternative flash content

To view this Flash you need Javascript on your browser and updated version of flash player.

Get Adobe Flash player

Jak zamawiać