1. Cholesterol

W czasie badań często stwierdzana jest obecność kryształków tzw. "złego" cholesterolu (LDL), nawet wtedy, kiedy wartości biochemiczne mieszczą się w granicach normy. Analizie zostaje poddana nie tylko ilość cholesterolu we krwi, ale przede wszystkim wielkość poszczególnych kryształów.

 

 
 2. Kryształy kwasu


Obecność kryształów kwasu w organizmie świadczy o jego zakwaszeniu. Kryształy te odkładają się głównie w nerkach i drogach moczowych (przyczyniając się do powstawania piasku, a nawet kamieni). Kwas może także odkładać się w stawach i  wielu innych narządach.
 3.Agregacja i rulonizacja erytrocytów

Stan poważnie zagrażający incydentom zatorowo - zakrzepowym, co klinicznie może spowodować zapalenie naczyń obwodowych, zawał serca, udar mózgu, a nawet nagły zgon. Agregacji nie można  stwierdzić tradycyjnymi badaniami diagnostycznymi. Taki obraz krwi świadczy o zaburzonej równowadze kwasowo-zasadowej w organizmie.

   4. Palenie papierosów

Obraz krwi palacza wyraźnie pokazuje obecność uszkodzeń wolnorodnikowych, błon komórkowych erytrocytów oraz ich krótszy czas przeżycia poza organizmem. Nasilenie obserwowanych zmian zależy od ilości wypalonych papierosów. Ciekawą obserwacją jest zmniejszenie stopnia uszkodzeń wolnorodnikowych u osób palących, które stosują antyoksydanty (Microhydrin).  


 

5. Brak wapnia

Obecność kryształów kwasu ortofosforowego świadczy o tym, że w organizmie brakuje wapnia. Bardzo często zjawisko to jest powiązane z zaburzoną równowagą pH, czyli zakwaszeniem organizmu.
 


 

6. Grzyby

Obecność drożdżaków, które są przyczyną około 150 różnych schorzeń i chorób, jest również wykrywalna we krwi dzięki mikroskopowej analizie żywej kropli krwi w jasnym polu widzenia. W zależności od ich ilości, określany jest stopień zagrzybienia całego organizmu.

W badanej kropli podczas analizy widać zarówno pojedyncze grzyby, jak i całe ich kolonie.

 

 
 


 

5. Pasożyty

Podczas analizy kropli krwi możemy zaobserwować jaja oraz larwy pasożytów (np. glisty ludzkiej, przywry, motylicy wątrobowej, lamblii, tasiemca i wielu, wielu innych). Pod względem wykrywalności pasożytów obecnych w organizmie człowieka, mikroskopowa analiza żywej kropli krwi w jasnym polu widzenia jest, jak do tej pory, najskuteczniejszą metodą.   

Alternative flash content

To view this Flash you need Javascript on your browser and updated version of flash player.

Get Adobe Flash player

Jak zamawiać